בריכת שפיר בחורף. צילום: יעקב שקולניק
4/2014
עברית English
תמונה נבחרת
קק"ל בתקשורת
קק"ל בכנס החינוך בחולון

נשיא המדינה ויו"ר קק"ל ציינו את פתיחת שנת הלימודים בכיתת מנהיגות ירוקה של קק"ל, אשר הוצגה בכנס החינוך 2013 שהתקיים בחולון.

אפי שטנצלר: ״בשנה שעברה, בכנס החינוך כאן בחולון, הכרזתי על הקמת מאות כיתות מנהיגות ירוקות של קק"ל בבתי הספר. כבוד נשיא המדינה, אני גאה לבשר לך כי תוך שנה הקימה קק״ל למעלה מ-100 כיתות בבתי הספר השונים בכל רחבי הארץ. בכיתה החינוכית הירוקה למנהיגות שהקמנו, אנו מעבירים תכנים חינוכיים לחינוך בר קיימא ולמנהיגות נוער שתוביל לערכים ירוקים״.

כנס חינוך בחולון

נשיא המדינה ויו"ר קק"ל עם תלמידים בכיתת מנהיגות ירוקה

כנס החינוך בחולון עוסק במדיניות החינוך בישראל ובעולם, בשנים האחרונות. בכנס השנה השתתפו בכירים רבים, וביניהם: נשיא המדינה – שמעון פרס, שר החינוך – שי פירון ושר האוצר – יאיר לפיד.

מדברי נשיא המדינה, שמעון פרס, בכנס: "בתקופתנו, דברים דוהרים בקצב חסר תקדים ועלינו להתאים את עצמנו לקצב הדוהר הזה. תפקיד החינוך לא רק ללמד, אלא גם לעודד ולתת לילדים תקווה. בכל תלמידה ותלמיד יש פוטנציאל גדול יותר מכפי שהם יודעים, מכפי שהוריהם מבינים ומכפי שהמורים מעריכים, לכן מיצוי הפוטנציאל הוא תהליך מחנך. ישראל חיה מהחוכמה הבוקעת מהאדמה יותר מאשר מאוצרות הטבע שמגלים. כדי לעודד חוכמה, ועל כן מוכרחים לעודד על תלמיד לחוד ולא ליצור צפיפות יתר. בעיניי, החינוך הוא לא הוצאה אלא השקעה, ואם לא נזרע היום, לא נקצור מחר. את אוצרות הגז שגילינו עלינו להשקיע במדע ובחינוך – עם קטן חייב להצטיין ברמתו, וכדי להשקיע בעתיד יש להשקיע בדורות הנושאים את העתיד. הידע יחלץ ילדים מהעוני".

גם השנה לקחה קק"ל חלק בכנס ובמהלך המושב הראשון סקר יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר, את פעילות קק"ל בתחום החינוך לירוק, לקיימות ולאיכות הסביבה: "המשימה החשובה ביותר של הדור שלנו היא לשמור על המשאבים הטבעיים של ישראל, כדי שיעמדו לרשותם של הדורות הבאים. המסר הזה חייב להיות נחלת הדור הצעיר. אנחנו קוראים לזה ציונות אקולוגית. זהו הנושא החם של קק"ל בתחום החינוך", הסביר שטנצלר.

כנס חינוך בחולון

נשיא המדינה ויו"ר קק"ל על רקע כיתת מנהיגות ירוקה

pigment Designed and powered by
facebook בקרו באתר קקל